Zakładka: Koszty i korzyści kontroli alkoholu

Alkohol jest jednym z najczęstszych – i nadużywanych – narkotyków w Stanach Zjednoczonych. Jest częścią głównego nurtu kultury amerykańskiej. Co może być bardziej amerykańskiego niż piwo i hot doga w baseballowej grze. Co więcej, wśród wszystkich nadużywających narkotyków alkohol ma wątpliwą różnicę w oferowaniu korzyści zdrowotnych, gdy jest spożywany z umiarem. Te cechy i więcej sprawiają, że polityka kontroli alkoholu jest trudna do sprzedania w Stanach Zjednoczonych. Płacąc zakładkę, Philip J. Cook oferuje kompleksową historyczną, ekonomiczną i publiczną politykę dotyczącą polityki kontroli alkoholu w ciągu ostatnich 100 lat. Jego głównym przesłaniem jest to, że amerykańscy politycy nie zdołali odpowiednio wyjaśnić faktu, że piwo i alkohol są tańsze i szerzej dostępne teraz niż kilka lat temu. Ustawodawcy zignorowali dowody na to, że alkohol jest zbyt tani, a polityka podażowa, taka jak wyższe podatki akcyzowe na alkohol, może zostać wykorzystana do ograniczenia skutków zdrowotnych i ekonomicznych nadużywania alkoholu i jego nadużywania – w szczególności zabójstw, samobójstw, urazów spowodowanych przez alkohol związane wypadki i zgony z marskości wątroby. Politycy zwiększyli podatki i znacznie ograniczyli dostęp do wyrobów tytoniowych, ale byli żałośnie nieskuteczni w działaniach po stronie podaży w zakresie kontroli alkoholu. Cook twierdzi, że ustawodawcy muszą przywrócić kontrolę i opodatkowanie alkoholu .
Podczas gromadzenia dowodów na temat polityki kontroli alkoholu Cook nie stroni od potrzeby uzasadnienia wykorzystania władzy rządowej do zmiany zachowania poszczególnych osób. Zauważa, że w przypadku tytoniu to uzasadnienie opiera się na wykazaniu, że szkodzi on użytkownikom i innym (w wielu przypadkach niewinnym osobom postronnym); jest to argument negatywnych efektów zewnętrznych oparty na zasadzie krzywdy brytyjskiego filozofa Johna Stuarta Milla. Cook przeszukuje literaturę na tym terenie i żarliwie opowiada się za tym, że wyższe podatki na alkohol poprawiłyby zdrowie i bezpieczeństwo oraz uratowały życie, a zatem są uzasadnione.
Jeśli istnieją ograniczenia tej prowokującej do myślenia i dokładnej książki, dotyczą one innych rodzajów zachęt finansowych i braku porównań międzynarodowych. Inne rodzaje zachęt finansowych mogą obejmować stosowanie narzędzi zaangażowania, oferujących możliwość korzystania z zewnętrznych narzędzi motywacji o charakterze wewnętrznym, takich jak zmodyfikowane formy poradnictwa psychologicznego, rozmowy motywacyjne, wzmacnianie motywacji i terapia poznawczo-behawioralna. Drugim obszarem, który zasługuje na dodatkową uwagę, jest analiza polityki alkoholowej i podatków akcyzowych w niektórych innych krajach, zwłaszcza w krajach europejskich. Warto byłoby sprawdzić, czy stosunkowo niskie koszty alkoholu w niektórych krajach europejskich wzmacniają główne argumenty tej książki lub czy inne czynniki, takie jak normy społeczne i kulturowe, mogą wpływać na spożycie alkoholu tak samo jak podatki krajowe i lokalne. Takie analizy mogą uzupełniać dowody ze Stanów Zjednoczonych przedstawione w tej książce. Pomimo tych ograniczeń, Paying the Tab oferuje szeroką historyczną i społeczną perspektywę naukową dotyczącą alkoholu w Stanach Zjednoczonych i przekonuje, że należy zrobić więcej, aby kontrolować spożycie alkoholu.
Jennifer Prah Ruger, Ph.D.
Yale University, New Haven, CT 06520
jennifer. edu
[podobne: rak pęcherzykowy tarczycy, medikarte, elmadent ]

Powiązane tematy z artykułem: elmadent medikarte rak pęcherzykowy tarczycy