Używanie Ezetimibu w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie

Opublikowane w styczniu 2008 r. Wyniki pierwszego dużego badania dotyczącego ezetymibu (Ezetimib i Simwastatyna w hipercholesterolemii zwiększają badanie regresji miażdżycowej [ENHANCE], 1,2, w którym porównywano wpływ symwastatyny z symwastatyną i ezetymibem na progresję miażdżycy, skupił uwagę na stosowaniu ezetymibu w celu obniżenia poziomu cholesterolu. Statyny są podstawą terapii obniżającej poziom lipidów, z uwagi na dużą liczbę randomizowanych badań potwierdzających ich wpływ na zmniejszenie zachorowalności i śmiertelności, z niskim odsetkiem nietolerancji .3,4 W przeciwieństwie do statyn, ezetymib (który został wprowadzony jako Zetia w USA w Październik 2002 r., Jako Ezetrol w Kanadzie w maju 2003 r., Oraz w połączeniu z simwastatyną [Vytorin] w Stanach Zjednoczonych w lipcu 2004 r.) Selektywnie hamuje wchłanianie cholesterolu przez jelito, głównie obniżając poziom lipoprotein o niskiej gęstości (LDL). Podobno lek ma akceptowalny profil skutków ubocznych.5-7 Podawany osobno ezetymib zmniejsza poziom cholesterolu LDL o około 20%, podczas gdy w połączeniu ze statynami ma działanie synergiczne obniżające cholesterol LDL. Wszystkie trzy produkty ezetymibu są zatwierdzone jako monoterapia hipercholesterolemii pierwotnej i homozygotycznej rodzinnej hipercholesterolemii, a Zetia i Ezetrol są również zatwierdzone do homozygotycznej sitosterolemii i pierwotnej hipercholesterolemii w połączeniu ze statynami lub fenofibratem.
Zatwierdzenie ezetymibu opierało się na jego działaniu obniżającym poziom LDL, ponieważ informacje na temat jego wpływu na progresję miażdżycy i wyniki kliniczne nie były dostępne.8-10 W związku z tym obecne wytyczne dotyczące obniżania stężenia lipidów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie nie zalecają stosowania ezetymibu. jako pierwsza opcja dla pierwotnej lub wtórnej profilaktyki.11,12 Badanie ENHANCE przeprowadzone przez Kasteleina i wsp. [2] nie dostarczyło dowodów na to, że ezetymib, jako dodatek do symwastatyny, zmniejszał postęp miażdżycy, w porównaniu z samą simwastatyną, nawet pomimo ezetymibu. było związane z oczekiwanym dodatkowym obniżeniem poziomu cholesterolu LDL.
Pomimo braku danych dotyczących wyników klinicznych, ezetymib był silnie promowany. Według Nielsen Monitor-Plus, ponad 200 milionów dolarów wydano na reklamę bezpośrednio do konsumenta dla samego Vytorin w Stanach Zjednoczonych w 2007 r., A sprzedaż obniżyła się ostatnio o 5 miliardów dolarów13. Natomiast reklama bezpośrednia leków na receptę skierowana bezpośrednio do konsumentów jest niedozwolone w Kanadzie. W kontekście zaleceń dotyczących wytycznych, jaki był wzór przyjmowania ezetymibu w przypadku braku dowodów dotyczących wyników klinicznych. Czy wzór adopcji ezetymibu był specyficzny dla praktyki w Stanach Zjednoczonych. Naszym celem było porównanie tendencji przepisujących i wydatków na ezetymib i inne środki obniżające stężenie lipidów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Kanada reprezentuje odpowiednią grupę porównawczą, ponieważ chociaż istnieją podobieństwa populacji, istnieją zasadnicze różnice rynkowe, szczególnie w zakresie promocji narkotyków i dostępności produktów.
Metody
Projekt badania i źródła danych
Przeprowadziliśmy badanie kohortowe na poziomie populacji z wykorzystaniem danych zebranych przez IMS Health w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie od stycznia 2002 r. Do grudnia 2006 r. W celu opisania wykorzystania i wydatków na ezetymib i inne środki obniżające stężenie lipidów.
[podobne: loxon 2 procent, rigid collodion gdzie kupić, przychodnia mieszko świdnica ]

Powiązane tematy z artykułem: loxon 2 procent przychodnia mieszko świdnica rigid collodion gdzie kupić